Bivša Bondova devojka, Suzi Vaner, koja je stekla globalnu slavu uz Rodžera Mura u filmu "Špijun koji me je voleo" (The Spy Who Loved Me) iz 1977. godine, otkrila je kako je "nadmašila svoje šanse" u borbi protiv raka dojke odbijanjem tradicionalnih opcija lečenja, uključujući hemoterapiju. Suzi, sada 72-godišnjakinja, podelila je svoje iskustvo o tome kako je uspela da pobedi rak dojke stadijuma 2, koji se proširio na limfne čvorove, koristeći alternativne terapije.
Njenu priču o borbi sa bolešću, koju je započela još 2007. godine, ispričala je u intervjuu za britanski Express Suzi je otkrila da su joj lekari preporučili hemoterapiju, lekove, zračenje i Herceptin, no ona je odlučila da krene drugim putem.
- Počela sam da čitam sve te knjige i pomislila sam da će hemoterapija biti katastrofa, jer ona uništava sve u vašem telu, ispričala je glumica.
Odlučila je da odbaci preporučene medicinske tretmane i umesto toga istraži alternativne pristupe lečenju. Tako je pronašla terapeuta u Diseldorfu koji je uzeo uzorke tumora i analizirao ih kako bi pronašao prirodne načine za lečenje.
- U potpunosti je promenio moju ishranu. Odbacila sam šećer, alkohol, meso... Povrće je postalo glavni deo mog obroka, a povremeno sam jela kuvanu ribu na pari. Takođe, primala sam intravenozni vitamin C, rekla je Suzi, objašnjavajući kako su ove promene bile ključne u njenoj borbi protiv bolesti.
Suzi je istakla da nije uzimala nikakve lekove i da se nije podvrgla hemoterapiji, za razliku od njenog brata koji je prošao kroz tradicionalno lečenje.
- Moj stariji brat je preminuo od raka, ali on je koristio hemoterapiju. Lično mislim da su hemoterapije uništile njegov imuni sistem, kazala je Suzi, naglašavajući razlike u pristupima lečenju.
Njena priča o oporavku i preživljavanju raka dojke postala je inspiracija za mnoge.
- Samo zahvaljujem Bogu što sam još uvek živa i što sam živa da ispričam ovu priču, dodala je Vaner, koja je sa ponosom podelila svoju borbu s javnošću.
Šta je rak dojke
Rak dojke je zloćudni tumor koji nastaje u tkivu dojke, a najčešće pogađa žene, iako se može javiti i kod muškaraca. Glavni simptomi uključuju kvržicu u dojci, promene u veličini ili obliku dojke, bol, izlučevine iz bradavice, promene na koži bradavice, te oticanje limfnih čvorova u pazuhu. Iako ne postoji siguran način za prevenciju, rani pregledi poput samopregleda i mamografije mogu pomoći u pravovremenom otkrivanju bolesti. Rizik od raka dojke raste sa godinama, porodičnom istorijom, genetskim faktorima, i hormonskim promenama. Uz pravovremenu dijagnozu i lečenje, prognoza je često povoljna.
Komentari (0)