Nakon venčanja bračni par doktora Ade Tan i Amos Čen proveli su bajkovit medeni mesec u Italiji i na Islandu kada su krenuli kući za London. Ukrcali su se u avion jedne singapurske avio kompanije koji je trebalo da ih preveze do Velike Britanije. Mladi doktori nisu ni slutili da će doživeti pakao na ovom letu.
Bračni par kaže da su turbulencije bilo toliko jake da nisu uspeli da upozore jedno drugo da vežu pojas, jer odleteli na drugi kraj letelice.
Tan i njen suprug bili su među 217 putnika i 18 članova posade koji su doživeli užasne turbulencije u vazduhu.
Jaka turbulencija napravila haos u avionu
Avion je leteo oko 10 sati kada ga je pogodila jaka turbulencija koja je trajala nešto više od minut, zbog čega je avion počeo da ponire i za samo 4 sekunde pao niže za 178 metara.
- Maske za kiseonik su ispadale iznad glava putnika koji su paničili. Niko nije očekivao turbulencije, a osoblje aviona nije stiglo da nas upozori, pa su mnogi nisu bili vezani kad je avion počeo da ponire. Od siline turbulencije ljudi su poleteli kao krpene lutke, padali su, povređivali se i ležali u prolazu između redova. Mogli smo da čujemo ljude koji dozivaju doktora i mole za pomoć. Ja sam od siline turbulencija odletela napred, dok je Amos odbačen ka repu aviona. Prilikom pada je zadobio povredu glave i onesvestio se - ispričala je ova doktorka.
Prema njenim rečima mnogi putnici su pretrpeli povrede. bilo je i onih sa potresom mozga, a jedan od putnika je, verovatno usled straha, doživeo srčani udar i preminuo.
Kako su ona i njen muž doktori odmah su priskočili u pomoć povređenima. Pored njih, tu su bila još dva doktora i medicinska sestra koji su pokušavali da reanimiraju Britanca koji je preminuo usled srčanog udara, ali bez uspeha.
Zadobivanje povreda
Tan je zadobila povredu vrata, a bol se pogoršao nakon što su prinudno sleteli u Bangok. Nakon dolaska u Singapur morali su da urade CT skeniranje mozga i vrata da bi utvrdili da li ima većih povreda. Amosov nalaz bio je uredan, ali pošto se onesvestio, lekari su ga zadržali u bolnici kako bi pratili njegovo stanje, dok je Tanovoj dijagnostifikovan teška povreda vratnog dela kičme.
Zbog toga je i ona provela u bolnici 7 dana noseći okovratnik koji joj je fiksirao povređenio vrat. Ipak, posle svega što su prošli ovaj par doktora tvrdi da ih ovo neprijatno iskustvo neće "prizemljiti", već da će i dalje leteti avionom.
Sve troškove lečenja povređenih putnika snosila je aviokompanija.
Komentari (0)