Farmerke su komad garderobe koje možemo upariti skoro uz sve. Bilo da su u pitanju one elegantnijeg kroja, tamne, svetle, pocepane, uske ili široke, svake nađu svoju namenu. Zato i ne čudi što se svi trudimo da nam potraju što duže.
Međutim, budući da su farmerke odevni predmet koji najčešće nosimo, trebalo bi da obratimo pažnju na način pranja kako bi nam što duže bile nosive. Za to su se pobrinuli stručnjaci iz Good Housekeeping, da bi nam farmerke imale što duži vek trajanja, a evo i kako da to postignete.
Oni savetuju da se farmerke peru nakon 3 do 4 nošenja, ali ne češće od toga da ne bi pre vremena izbledele.
Najbitniji savet kod pranja veša je da odolite iskušenju da pretovarite svoju mašinu. Umesto toga, uključite nekoliko serija pranja veša. Odvojte svetli i tamni teksas pri pranju i uvek prevrnite pantalone. Za teksas koristite tečne deterdžente za održavanje boje.
Farmerke koje su trenutno najaktuelnije su upravo one koje imaju više pocepanih delova. Noćna mora svih koji imaju takve farmerke jeste da ih mašina ne ošteti previše. Zato je preporučljivo da se koristi najkraći program pranja i to tako da mašina bude podešena na program ručnog pranja.
Previše iscepane pantalone nemojte uključiti na program centrifugiranja, već ih ostavite da se ocede na prirodan način.
Mnogi znaju da je najniža temperatura pranja upravo i ona od 30 stepeni. Pranjem na visokim temperaturama rizikujete da farmerke puste boju ili da se skupe. Ukoliko želite da ih smanjite za broj ili više, možete koristiti jači program pranja.
Beli teksas, pak, možete prati na višim temperaturama.
Sušenje farmerki u mašinama za sušenje nije preporučljivo. Savet je da ih uvek, još dok su vlažne, izvadite iz mašine za pranje veša i ostavite da se prosuše na vazduhu. Tako ćete moći ponovo da uđete u njih.
Mrlje na pantalonama bi trebalo očistiti pre pranja kako ne biste korsitili programe s visokim temperaturama.
Komentari (0)