Odrasli

OVO SU SIMPTOMI BOLESTI ZBOG KOJE JE JELENA ROZGA KOLABIRALA PRED KONCERT U BEOGRADU: Samo se srušila, iako 18 godina pije lekove!

Pevačica je davno otkrila sa čime se suočava, ali sada je ponovo prinuđena da se pozabavi zdravstvenim stanjem koje joj se naglo pogoršalo.

11.02.2025 18:55

OVO SU SIMPTOMI BOLESTI ZBOG KOJE JE JELENA ROZGA KOLABIRALA PRED KONCERT U BEOGRADU: Samo se srušila, iako 18 godina pije lekove!
Vladimir Lukić

Štitna žlezda, poznata i kao štitnjača ili štitasta žlezda, predstavlja žlezdu sa endokrinim lučenjem smeštenu sa prednje i bočne strane grkljana i dušnika. Ova žlezda je pričvršćena za tireoidnu hrskavicu grkljana i pokreće se prilikom gutanja. Njena uloga je od velikog značaja za održavanje ravnoteže u organizmu.

Pevačica Jelena Rozga nije krila da se i sama bori sa poremećenim radom štitne žlezde. Naime, ona već godinama unazad ima hipertireozu, a više puta je govorila kako izgleda živeti sa tim stanjem.

- Pred kraj 2006. godine osetila sam promene na svom telu. Preterano umaranje, gubitak težine i veliki problemi sa kožom. To je bilo baš u periodu kada se moj život menja, kada sam otišla iz grupe "Magazin" i započela solo karijeru. Odlučila sam da ispitam promene sa medicinske strane i nažalost, dijagnostifikovana mi je hipertireoza - ispričala je jednom prilikom Rozga i otkrila da svako jutro počinje hormonskom terapijom.

Iako je navela kako sve drži pod kontrolom, pevačica je rekla da joj je jednom i pozlilo zbog tog stanja.

- Nešto mi sa štitnom žlezdom poslednjih dana nije u redu, pa sam se bojala kako ću se probuditi. Znam da se probudim jako natečena, puno mi znače komplimenti. Imam dobrih i loših dana, promenjena mi je terapija. Ja nisam osoba koja paniči, dugo sam na terapiji, ali kada se takve situacije des,e treba se boriti. Navikla sam na periode kada se ne osećam najbolje - rekla je Rozga za Alo.

ATA images

Jelena Rozga otkrila kakve zdravstvene probleme ima

Inače, pre poslednjeg koncerta u Sava centru, koji su se održavali u Beogradu, Jelena Rozga je otkrila da su joj nalazi loši.

- Malo sam se odmorila, dobro sam. Videli ste me na bini, igram, puna sam energije, lepo mi je uvek s mojom publikom. Ja toliko volim svoj posao i toliko volim biti na toj bini. Dobro je sve dok sam s njima. Bavim se zdravljem trenutno, situacija nije baš najbolja, ali će biti sve dobro, rešavamo to. Ništa mene ne nervira. Mene jedino ljuti to moje zdravlje, koje nije onako kako bih ja htela i što me ne sluša kao nekad. No, zaista se trudim da živim zdravo, da puno spavam i da se odmaram. Ipak, stres nekad odradi svoje, ali ne dam se ja - ispričala je ona tada za Stori (Story).


Podsetimo, hipertireoza je endokrino oboljenje koje se relativno često javlja kod žena između 20. i 50. godine života, a u poslednje vreme primećuje se i porast broja obolelih kod muškaraca. Najčešće je posledica autoimunog procesa, gde telo stvara antitela protiv štitne žlezde, što rezultira njenom prekomernom stimulacijom.

Simptomi hipertireoze

Hipertireoza retko prolazi neprimećeno jer gotovo uvek uzrokuje povećanje nivoa cirkulišućih tiroidnih hormona. To ubrzanje metabolizma može dovesti do različitih znakova i simptoma, poput gubitka telesne težine, ubrzanog rada srca, nervoze, znojenja, promena raspoloženja, umora, slabosti mišića i drugih.

Uzroci hipertireoze

Kao što je već pomenuto, autoimuni proces je najčešći uzrok hipertireoze. Međutim, postoje i drugi uzroci, poput Gravesove bolesti, toksičnog adenoma štitne žlezde, subakutnog tiroiditisa i nekih lekova koji sadrže jod.

BONUS VIDEO:

Komentari (0)