Brak i veze

ŽENA OTKRILA UŽASAVAJUĆU ISTINU O SVOM MUŽU NAKON DNK TESTA: Sada s tim ne mogu da se pomire - imaju i dvoje dece, izlaza NEMA!

Njih dvoje nisu ni sanjali da će im se život okrenuti naglavačke i sada priznaju da su potražili pomoć psihoterapeuta.

Slika Autora
byNevena Jakovljević

11.05.2025 14:20

ŽENA OTKRILA UŽASAVAJUĆU ISTINU O SVOM MUŽU NAKON DNK TESTA: Sada s tim ne mogu da se pomire - imaju i dvoje dece, izlaza NEMA!
shutterstock.com/Antonio Guillem

U viralnoj objavi na Reditu (Redditu) jedna žena je otkrila kako je jednog dana odlučila da zajedno sa suprugom uradi DNK test kako bi saznala malo više o svom poreklu. Ona je znala da je na svet došla zahvaljujući doniranju semene tečnosti, međutim, njen suprug nije znao ništa o svom poreklu.

Kada su stigli rezultati, najblaže rečeno usledio je šok - njen muž joj je bio polubrat! Naime, on je tek tad saznao da je, takođe, začet putem donora semene tečnosti.

U početku sam mislila da je to neka greška ili da sam možda nešto pogrešno shvatila. Ali ne, nakon što smo to istražili, shvatili smo da je i njegov otac bio donor, a niko mu nikada nije rekao. Sada, evo nas, godinama smo u braku, imamo dvoje dece, i još uvek pokušavamo da shvatimo kako da obradimo činjenicu da smo brat i sestra - rekla je ova očajna žena.

Nakon toga su morali da razgovaraju sa stručnjakom.

- Već smo razgovarali sa genetskim savetnikom i pokušavamo da krenemo dalje, ali kao da je sve što smo mislili da znamo o našoj porodici okrenuto naglavačke - dodala je ona.

DNK test porekla analizira 700.000 genetskih markera – specifičnih tačaka u DNK osobe koje mogu pružiti tragove o poreklu predaka. Ovi genetski podaci se zatim upoređuju sa uzorcima populacije iz više od 350 regiona širom sveta.

 

 

Ovi regioni predstavljaju grupe ljudi koji su živeli na istom području generacijama i razvili različite genetske obrasce. Identifikovanjem sličnosti između DNK pojedinca i ovih regionalnih obrazaca, test procenjuje gde su njihovi preci mogli živeti.

U Velikoj Britaniji, korišćenje donorske sperme za inseminaciju zahteva prolazak kroz licenciranu kliniku za plodnost. Ovo osigurava da se sperma pregleda na zdravstvene probleme i genetske bolesti i da proces inseminacije nadgledaju kvalifikovani stručnjaci. Sperma jednog donora može se koristiti za bebe najviše deset porodica, a donor nije zakonski priznat kao otac bilo kog deteta rođenog kroz taj proces.

Međutim, ranije ove godine, holandski lekari su otkrili da je sperma od samo 85 donora korišćena za začeće na hiljade dece, što je dovelo do straha od slučajnog srodničkog mešanja među pacijentima.

Ginekološka i akušerska organizacija zemlje, NVOG, saopštila je da su 85 muškaraca "masovni donori", što znači da je svaki od njih imao 25 ili više dece.

Organizacija je otkrila da holandske klinike za plodnost decenijama krše stroga pravila o donacijama.

Najpoznatiji masovni donor bio je Džonatan Mejer, ozloglašeni holandski jutjuber koji je dosad postao otac 550 dece i bio je zvezda Netfliksovog (Netflix) dokumentarca "Čovek sa 1.000 dece".

Printscreen You tube

Džonatan Mejer je izazvao brojne kontroverze u Holandiji 

Četrdesettrogodišnjak se suočio sa tužbom 2023. godine zbog straha od nenamernog incesta i mešanja u srodstvu između svoje dece, kao i zato što je daleko prešao holandsku granicu od 25, piše "Dejli Mejl" (Daily Mail).

BONUS VIDEO:

Komentari (0)