Većina roditelja ima dozu straha kad je u pitanju odnos bebe i psa koji zajedno žive u kući. Trude se da psa drže podalje od deteta plašeći se da životinja ne povredi bebu. Međutim, većina pasa bebe doživljava kao svoje mladunce i izuzetno su nežni prema njima.
Bebe, barem u prvim mesecima života, često plaču iz raznih razloga. Kada je beba sasvim mala jedini način na koji može da komunicira sa spoljašnjim svetom je kroz plač. Novorođenče u prvim nedeljama putem plača izražava svoje emocije, ali i oglašava kad je gladna, kada oseća bol, pospanost, osećaj usamljenosti, da joj treba promeniti pelenu...
Kako ističu pedijatri postoje različite vrste plača od kenjkanja, koje najčešće predstavlja uvertiru pred “pravo” plakanje, čime beba stavlja do znanja da je gladna ili da treba da se presvuče. Glasno plakanje je njen način da stavi do znanja da je baš gladna, a neutešno plakanje može da znači da bebu nešto boli ili da ima grčeve.
Međutim, postoje bebe koje plaču čak i kad je na prvi pogled sve u redu. Dete je nahranjeno, pelena je čista, a beba neutešno plače. Razloga za zabrinutost, kako ističu lekari nema, jednostavno imate plačljivu bebu. Upravo takav je bio maleni Grejam koji je često plakao i bio uznemiren.
Dečak je ležao na leđima, a pas ga je nežno gurkao i ćuškao njuškom lagano ga golicajući, dok se Grejam smejao. Bebina mama nije mogla da veruje šta se događa, ali je shvatila da je pas zapravo pronašao način kako da smiri njenog sina. Od tog dana kad god bi beba zaplakala pas bi skočio na krevet i nežno ga ćuškao njuškom i golicao dok se dečak slatko smejao. Grejam i Dživas su vrlo brzo postali najbolji i nerazdvojni prijatelji.
Komentari (0)