Koliko puta vam se dogodilo da otvorite veš mašinu koja je tek završila sa "poslom" i shvatite da odeća ima čudan miris i da nije ni izbliza čista koliko bi se očekivalo. Stručnjaci kažu da je najveća greška koju mnogi prave, pretrpavanje mašine za veš.
Budući da su računi za struju sve veći, niko ne želi da uzalud koristi veš mašinu, i zbog toga Linsi Krombi, stručnjak za čišćenje. Ona je na Instagramu objavila video u kojem je objasnila kako se pravilno puni mašina za veš.
- Kada stavljate veš u mašinu, vodite računa da preterate i da iznad veša ostane dovoljno "lufta" da možete da stavite ruku. Na ovaj način će se veš sigurno oprati kako treba, sve mrlje će biti skinute, a što je naročito važno, produžićete radni vek mašine. Kada pretrpate mašinu, voda ne može u potpunosti da ispuni prostor, i zato se događa da veš ne bude opran, a često se dešava i da na odeći ostanu tragovi deterdženta - objasnila je Linsi, prenosi Miror (Mirror).
Jedan od glavnih problema pranja veša na 40°C je prekomerna potrošnja energije. Ako uzmete u obzir da se veš na toj temperaturi zapravo ne pere efikasnije nego na nižim temperaturama, postaje jasno da pranje na 40°C samo povećava račun za struju.
Pranje na 40°C može imati loš uticaj na samu odeću. Ova temperatura može izazvati zgužvane tkanine, što je posebno problematično za delikatne materijale.
Osetljive tkanine, poput vune, svile ili sintetike, lako se mogu oštetiti, što može rezultirati bržim trošenjem i gubitkom boje.
Čak i skuplja odeća može postati uništena brže nego što biste to želeli, jer visoka temperatura ubrzava proces opadanja kvaliteta materijala.
Komentari (0)