Kanski festival jedan je od najprestižnijih događaja koji se vezuje za filmsku industriju, te ne čudi što svake godine okupi najveće zvezde iz te oblasti. Ove godine je od otvaranja tog događaja Crvenim tepihom prodefilovao sam krem Holivuda, ali i ostalih produkcija - od Roberta Denira, preko Toma Kruza, Leonarda Dikaprija, Žilijet Binoš, Eme Stoun, Anđeline Džoli i mnogih drugih. Ipak, na sinoćnjem Crvenom tepihu je pored svih tih imena zablistala i jedna devojka, koja je svojom pojavom, ali i samopouzdanjem i hrabrošću, privukla sve poglede.
Ona je Emi Kombs, dvadesetčetvorogodišnja američka kozmetičarka i profesionalna šminkerka iz Los Anđelesa. Kako je sama rekla jednom prilikom, ona nijedne godine ne sme da propusti Filmski festival u Kanu, pa je tako bilo i ove 2025.
Mlada Kombsova od detinjstva živi sa alopecijom univerzalis, autoimunom bolešću koja uzrokuje potpuni gubitak dlaka na telu. Samim tim Emi nema kosu, obrve, pa ni trepavice i zbog toga je bila mnogo maltretirana kao dete. Sada je, međutim, samouverena žena koja pomaže drugima da pronađu lepotu u sebi - ne samo onu koja je vezana za strogo fizički izgled.
Sinoć je blistala na Crvenom tepihu tokom premijere filma "Dosije 137", gde je pokazala blistavu haljinu sa dubokim dekolteom i šlicem i zapanjujuću šminku. U Kanu je uživala ne samo u prisustvu premijerama, već i u šetnji gradom, birajući ležernije i udobnije odevne kombinacije - od letnje haljine bez bretela do šortsa i oversajz dukserica.
Posebnu pažnju sinoć je privukla njena savršena šminka sa zlatnim detaljima, koji su istakli njene oči, kao i iscrtane obrve koje izgledaju baš poput prirodnih.
Inače, Alopecija univerzalis (AU), takođe poznata i kao alopecija areata univerzalis, je medicinsko stanje koje podrazumeva gubitak svih dlaka na telu, uključujući obrve, trepavice, dlake na grudima, dlake ispod pazuha i stidne dlake. To je najteži oblik alopecije areate (AA). Ljudi sa ovim stanjem su obično zdravi i nemaju drugih simptoma i imaju normalan životni vek.
Bolest može da se javi u bilo kom uzrastu i trenutno se smatra da je autoimuni poremećaj, kod koga imuni sistem osobe napada folikule dlake. Genetski faktori mogu doprineti alopeciji, jer oko 20% obolelih ima člana porodice sa alopecijom.
Što ses tiče lečenja, istraženo je mnogo tretmana, uključujući imunomodulatorne agense kao što je imikvimod. Tofacitinib citrat takođe može imati koristi. U junu 2014. godine, prijavljeno je da je 25-godišnji muškarac, gotovo bez dlaka na telu, nakon osam meseci lečenja dobio kosu na celoj površini glave, kao i obrve, trepavice, dlake na licu, pazuhu i druge dlake. Međutim, ne postoji jedinstvena prihvaćena terapija za koju je sistematski dokazano da je efikasna i za koju bi koristi nadmašile troškove.
Komentari (0)